Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
VIII Otwarty Rajd Rowerowy Szlakiem Obrońców Helu

W sobotę 29 września 2018 roku miłośnicy wycieczek rowerowych uczcili pamięć Obrońców Helu z 1939 roku.

W sobotę 29 września 2018 roku miłośnicy wycieczek rowerowych uczcili pamięć Obrońców Helu z 1939 roku. Po zapisach przy scenie Bulwaru Nadmorskiego około godziny 9.15 wyruszyliśmy w kierunku 27 BAS, Kopiec Kaszubów, Bateria Laskowskiego, Zapasowy Punkt Kierowania Ogniem – obiekt 208, Helska Latarnia, Góra Szwedów, Dalmierz oraz Helskie Wydmy.

Następnie helskim leśnym szlakiem turystycznym udaliśmy się w kierunku Ośrodka Wypoczynkowego Kormoran w oczekiwaniu na nasz zaprzyjaźniony Klub Rowerowy "SAMA RAMA„ z Rumii wraz z jej liderem Romanem Łuczakiem.

Po przywitaniu pojechaliśmy pod pomnik Obrońców Helu gdzie delegacja rajdu złożyła wiązankę kwiatów. Po tej uroczystej chwili przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie, po którym udaliśmy do Tawerny Bałtyckiej się poczęstunek przygotowany przez Bar Hello Ireneusz Szczegielniak.

Po gorącym posiłku pojechaliśmy na Baterię Laskowskiego, by wziąć udział w inscenizacji Pojedynku Baterii Laskowskiego z Pancernikiem Schleswig Holstein.

Tradycyjnie jak co roku przyszedł czas na podziękowania i wyróżnienia.

O historii odwiedzanych miejsc opowiadał z wielkim zafascynowaniem Bartosz Waleryś - miłośnik helskich obiektów militarnych. 

Najmłodszy uczestnik Milena Piktel 
Najstarszy uczestnik Antoni Gołąb

Zabezpieczenie medyczne Ochotnicza Straż Pożarna w Helu

Organizator: Gmina Miejska Hel i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

Norbert Górski