Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Nowy sprzęt i wóz dla OSP z Jastrzębiej Góry i Helu

Oficjalne przekazanie wozów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Jastrzębiej Góry i Helu.

6 marca pod arkadami Urzędu Miejskiego we Władysławowie odbyły się uroczystości związane z oficjalnym przekazaniem wozów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Jastrzębiej Góry i Helu.

Nowy samochód marki Volvo zastąpił w OSP Jastrzębia Góra wysłużonego Jelcza. Został zabudowany przez firmę Bocar na podwoziu Volvo FMX z napędem 6×6, silnikiem o mocy 460 koni mechanicznych i automatyczną skrzynią biegów. Zabudowa wykonana jest z materiałów kompozytowych, posiada pięć skrytek, po dwie z prawej i lewej strony i jedną z tyłu. Wóz wyposażony został w zbiornik wody o pojemności 8600 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 1000 litrów, dwuzakresową autopompę A32/8-4/40 o wydajności 3700 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar. Ponadto posiada wmontowany automatyczny dozownik środka pianotwórczego, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, a także agregat prądotwórczy, wyciągarkę oraz kamerę termowizyjną. Sprzęt uzupełniono o piły, węże, czy zestaw narzędzi hydraulicznych.

Koszt zakupu nowego samochodu wyniósł 1 119 669,00 zł brutto, z czego 510 tysięcy pochodziło z budżetu gminy, 490 tysięcy stanowi dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pozostałe 120 tysięcy złotych to środki własne jednostki.

źródło / fot. wladyslawowo.pl