Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Hel: koncert MC Polish Man, Remi i Lama Soundsystem

Rozpoczynamy muzyczne rozdanie w 2019 roku w Ogrodach Cypel Hostelu - informuje Alternatywny Cypel.

Rozpoczynamy muzyczne rozdanie w 2019 roku w Ogrodach Cypel Hostelu - informuje Alternatywny Cypel. - Dawkę rytmu i basu przygotują dla nas MC Polish Man, Remi i Lama Soundsystem. Koncert rozpoczynamy o 19 i kończymy jak się uda. Wstęp bezpłatny, więc nie musisz już szukać innych wydarzeń na piątek. Do zobaczenia na Cyplu! 

Wstęp wolny. 

Artyści, którzy pojawią się w Helu: 

  • Remi - selekcja 
  • Wojo - selekcja 
  • Lolo - selekcja 
  • Polish Man - wokal 

Remi - sound systemowy fotograf i operator kamery, przemierzający Polskę wzdłuż i wszerz, czerpie inspiracje z twórczości takich artystów jak Aba shanti-I, Jerry Lionz czy Channel One. Od kilku lat współpracuje z PAZURTUPAKA Sound, który obecnie poszerzył swoją działalność, przybierając nazwę PAZURTUPAKA SOUND SYSTEM i wspólnymi siłami budując własnego sound systemu. Remi to selektor i pasjonat czarnych krążków, który cały czas eksperymentuje z własnego pomysłu skonstruowaną dub-syreną, szukając nowych brzmień, jaki daje mu dzisiejszy rynek muzyczny. 

MC Polish Man – Elbląski MC, który ma na koncie współpracę z soundsystemami i DJ-ami z północy i innych części polski. Znany z energetycznych podjazdów raggamuffin na mikrofonie w stylu, gdzie prezentuje inspirowany jamajskimi i brytyjskimi brzmieniami styl wokalny we własnym wydaniu, oparty na klasycznym brzmieniu gatunków roots reagge, dancehall, drum and bass i hip hop. Choć zafascynowany muzyką całe życie, jego wokal częściej można usłyszeć od około dwóch lat, dzięki uprzejmości min. takich wykonawców jak: Pandadread Soundsystem, Bassment Sound, Mack, Radical Guru, Pazurtupaka Sound, Lama Sound System, Trichom, Butterhill Records, Raa Step Soundsystem, Rootical Connection, Mr. Borecki, Kwass Solo, DJ Luter i DJ Zel, a ostatnio zaprezentował próbkę swoich możliwości wokalnych na singlu wydanym przez PazurTupakaRec. 

Lama Soundsystem - ekipa zapewniająca system nagłośnieniowy imprezy, tym razem reprezentowana przez dwóch selektorów - ich selekcja to przekrój współczesnej muzyki reggae - polskiej i zagranicznej - obejmujący style takie jak roots, digital czy dancehall. Lama SoundSystem, ekipa pochodząca z Borska, prężnie działa, biorąc udział i organizując lokalne imprezy, spośród których można na przykład wymienić Letnie Falowanie czy Dub Nad Wdą. Często można ich również usłyszeć na afterach, uzupełniających klubowe występy znanych polskich zespołów reggae na Pomorzu.