Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
"BIEG NA POCZĄTKU POLSKI" I Helski Bieg w ramach 80 rocznicy Obrony Helu

6 października 2019 roku w Helu odbył się I Helski Bieg w ramach 80 rocznicy Obrony Helu

6 października 2019 roku w Helu odbył się I Helski Bieg w ramach 80 rocznicy Obrony Helu, którego organizatorem była Gmina Miejska Hel i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel.

Celem biegu było uczczenie 80 rocznicy Obrony Helu, promocja Helu i lokalnych terenów, aktywności na świeżym powietrzu i promocji zdrowego stylu życia.

Specjalnie na tą okazję została przygotowana ekspozycja historyczna Komandora Zbigniewa Przybyszewskiego i 31 Baterii Heliodora Laskowskiego. Uczestnicy wysłuchali także prelekcji historycznej, którą przedstawił helski przewodnik Jakub Zaniewski.

Bieg przeprowadzony został w poszczególnych kategoriach: 150 m. 3-6 lat, 300 m. 7-9 lat, 500 m. 10-13 lat, 1000 m. 14-16 lat, 500 m. bieg rodzinny z dziećmi z niepełnosprawnością, ok. 5 i 10 km. kobiet i mężczyzn, ok. 5 km Nording Walking w kat. kobiet i mężczyzn.

Podczas trwania biegów zawodnicy mieli okazję częstować się kawą, herbatą i wypiekami specjalnie przygotowanymi na tą okazję przez Aleksandrę Hermann za co serdecznie dziękuję. 

Po zakończeniu wszystkich kategorii biegowych udaliśmy się do Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej na dekorację zawodników.

Dekoracji dokonał zastępca burmistrza Helu Jarosław Pałkowski wraz z prezesem Miejskiego Zjednoczonego Klubu Sportowego Hel Wojciechem Piktel.

Serdecznie podziękowania składam: Straży Miejskiej w Helu, Komisariatu Policji w Juracie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Helu, Stowarzyszeniu Alternatywny Cypel, Zespołowi Zakładów Obsługi Miasta w Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, Restauracji Kutter, Bar Hello, Formoza RIB, F.H.U. Migotka, Kaptain Morgan Pub, Hotel, Rejsy, 115 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ, Alina Wiekiera, Ewa Helena Wójcik, Sylwii Czerewatyj – Gadziewskiej, Mateuszowi Dybowskiemu, Patryk Waleryś, Paweł Bloch, Rafał Białas, Jakub Zaniewski oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu.

Norbert Górski