Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Helska Majówka

3 maja 2005 r. odbyła się Helska Majówka.

Obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się o godzinie 11:00 przed pomnikiem Obrońcom Helu. Odprawiono Mszę Świętą Polową z udziałem kompani reprezentacyjnej 9 FOW oraz Pocztów Sztandarowych. Po mszy złożono przed pomnikiem kwiaty.
Między 11:00 a 13:00 turyści zwiedzali Plenerową Wystawę Broni i Uzbrojenia oraz Salę Tradycji 9 FOW. W południe na Bulwarze Nadmorskim wystawiono sprzęt saperski i inżynieryjny oraz sprzęt ochrony przeciwchemicznej BRDM. Zarówno turyści jak i mieszkańcy byli zainteresowani pokazem. Wiele osób robiło sobie pamiątkowe fotografie na tle ekspozycji. Przed godziną 13:00 wpłynął do portu w Helu Okręt Wojenny udostępniony do zwiedzania do godziny 18:00. Także ta atrakcja Majówki była trafieniem w dziesiątkę.
Od godz. 13:00 do godz. 16:00 była wyjątkowa okazja aby nieodpłatnie zwiedzić Muzeum Rybołówstwa w Helu, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Już od godziny 14:00 na scenie Bulwaru Nadmorskiego umilał czas zespół muzyczny. A wszyscy zebrani z niecierpliwością czekali na wojskową grochówkę. Kolejka była długa ale nikogo to nie zrażało. Zabawa trwała do wieczora.