Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Dzień Ryby w Helu - relacja

30 lipca odbyła się w Helu po raz pierwszy impreza Dnia Ryby. Impreza będzie miała charakter cykliczny i każdego roku w ostatnią sobotę lipca będziemy się spotykali aby wspólnie świętować Dzień Ryby w Helu.
Już od godziny 9:00 na placu przy Fokarium każdy mógł namalować swoją rybkę. Rybki namalowane przez uczestników zabawy utworzyły wielką ławicę ryb.
O godzinie 12:00 na plaży od strony morza odbył się konkurs budowania ryb z piasku, który cieszył się dużym zainteresowaniem plażowiczów. Zarówno dzieci jak i dorośli wspaniale bawili się podczas konkursu. Prace były piękne, a nagrody zostały wręczone na scenie Bulwaru Nadmorskiego po godzinie 16:00.
A właśnie na Bulwarze Nadmorskim o godzinie 16:00 rozpoczęła się główna atrakcja, jaką był konkurs gastronomiczny dla restauratorów. W konkursie wzięło udział jedenastu uczestników a każdy miał za zadanie przygotować potrawę z dorsza. Jurorem konkursu był znakomity smakosz Karol Okrasa, który w plebiscycie Oskary Kulinarne 2005 został Osobowością Kulinarną Roku. Konkursowi towarzyszyła wspaniała zabawa. W tym roku wygrał Pub Armada, który przygotował Dorsza po królewsku. Nagrody wręczali Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski oraz Karol Okrasa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie. A widzowie mogli po konkursie spróbować dań z ryb przygotowanych przez uczestników konkursu.
O godzinie 17:00 można było bawić się podczas występu znakomitego zespołu szantowego Zejman & Garkumpel’s. Artyści doskonale potrafili włączyć do zabawy widzów. Zapraszając również do uczestnictwa w konkursach przygotowanych przez Urząd Miasta w Helu. Konkursom a tym samym nagrodom nie było końca.
Przez cały czas trwania imprezy na Bulwarze Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski rozdawał gościom Dnia Ryby kartki pocztowe z rybkami z własnoręcznie odciśniętą suchą pieczęcią z herbem Helu, oraz pamiątkowe długopisy. Można było również obejrzeć skuter, który będzie służył helskim ratownikom. Stał mini targ rybny, na którym można było w promocyjnych cenach zakupić rybki wędzone i przetwory z ryb. Do kupienia było także pieczywo w kształcie ryb upieczone przez helską piekarnię.