Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Delegacja z Hermeskeil

22 października 2005 r. przybędzie do Helu niemiecka delegacja z partnerskiego miasta Hermeskeil, m.in. Burmistrzowie Hermeskeil.

Goście przebywać będą w Helu do czwartku (27.10.2005 r.). Pan Burmistrz Mirosław Wądołowski osobiście przywita przybyłych na lotnisku w Gdańsku. W drodze do Helu zatrzymają się w Krokowej. Na godzinę 16:00 przewidziane jest powitalne spotkanie w ZSO w Helu, w którym uczestniczyć będą m.in. Radni, przedstawiciele Urzędu Miasta, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Stowarzyszenia Przyjaciół Helu, pracownicy ZSO oraz osoby zaangażowane w partnerstwo.
W niedzielę oprowadzimy gości po Helu, odwiedzą Stację Morską i Fokarium, tu także wysłuchają prelekcji. Następnie zobaczą helskie militaria. W godzinach popołudniowych zaplanowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, grochówką i prosiakiem.
W poniedziałek będą mieli możliwość zwiedzić Wejherowo, a we wtorek ZSO przygotował dla niemieckiej delegacji zajęcia w szkole Dużo humoru i uśmiechu czeka na przybyłych gości. Po obiedzie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie/o Hel zaprosiło gości do swojej siedziby.
W środę pojedziemy do Gdańska, tu będą mieli okazje wysłuchać w Oliwie koncertu i oczywiście zwiedzić m.in. Stary Rynek, Kościół Mariacki. A wieczorem podczas kolacji „wieczorek pożegnalny”, bo niestety czas szybko płynie i w czwartek Goście z Niemiec wylatują do domu.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach z przedstawicielami partnerskiego miasteczka Hermeskeil serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program można uzyskać w Promocji Miasta Helu tel. 675-10-46.