Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Dzień Ryby w Helu 2006

Dnia 29 lipca na Bulwarze Nadmorskim w Helu królował „Dzień Ryby”.
O godzinie 12:00 na plaży od strony morza odbył się konkurs budowania ryb z piasku, który cieszył się dużym zainteresowaniem plażowiczów. Zarówno dzieci jak i dorośli wspaniale bawili się podczas konkursu.Prace były piękne, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody które wręczone zostały na scenie Bulwaru Nadmorskiego. Pierwszą nagrodę otrzymała drużyna mieszana: Pani Justyna Wojnowska i Pani Joanna Łukaszczuk z Lublina oraz Pan Wojciech Górski z Warszawy za wspaniałego rekina.
O godzinie 17,00 rozpoczął się konkurs gastronomiczny helskich restauratorów którzy przygotowali potrawy ze śledzia. Głównym jurorem konkursu był znakomity smakosz Karol Okrasa , który dobrał sobie pomocników z pośród widzów. Konkursowi towarzyszyła wspaniała zabawa. Tegorocznym laureatem konkursu została restauracja „KUTTER 90” która przygotowała śledzia na słodko. Nagrody wręczali Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski oraz Karol Okrasa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie. Przygotowane potrawy zostały przekazane publiczności do degustacji. Karol Okrasa ogłosił również konkurs na najlepsze hasło promujące Hel i “Dzień Ryby”. Zwyciężył Pan Tadeusz z Elbląga za hasło „KAŻDĄ RYBKĘ ZJESZ NA HELU , BYLEŚ KASKĘ MIAŁ W PORTFELU”, który otrzymał nagrodę specjalną - książkę kucharską samego mistrza Karola.
O godzinie 18:30 wszyscy bawili się przy zespole szantowym „ATLANTYDA”. Artyści doskonale potrafili włączyć do zabawy widzów, przeprowadzili wiele konkursów z których każdy nagrodzony. Przez cały czas trwania imprezy na bulwarze rozdawane były pamiątkowe balony. Stał również mini targ rybny, na którym można było w promocyjnych cenach zakupić rybki wędzone i przetwory z ryb.
Zapraszamy wszystkich już dziś do wspólnej zabawy za rok .
Na koniec jeszcze kilka haseł ułożonych przez uczestników zabawy:

„Tak na Helu dzisiaj jest , okraszamy śledzia fest”

„Śledzik i Okrasa z włosami na żelu- co to jest?... Impreza w Helu”

„Tylko śledzik dziś smakuje ,bo Okrasa go serwuje”

„Hel to zdrowie , każda rybka ci to powie”

„Gdy przebywasz na Pomorzu, kąpiesz się w Bałtyckim Morzu
Nie zapomnij przyjacielu, zjeść pysznego śledzia w Helu”

„Śledź te strony www.hel.pl , i już kochasz ten Hel”

„Nie śledź męża, nie śledź żony
Lecz śledź w Helu przyrządzony

„Helski śledź dla matrosa jest jak poranna rosa”

„Kto na Hel jedzie , ten ze smakiem zjada śledzie’

„Na Helu w każdy piątek, mamy śledzika początek”

„Poniedziałek czy niedziela, pitrasi śledzie na Helu Hela”

„Na Helu pije się dużo chmielu, a śledzik ku temu uszczęśliwia wielu”