Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Kolędowanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu

W dniu 11 stycznia 2007r. uczniowie wraz z gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu zorganizowali Kolędowanie. Z tej okazji zagościł w Szkole Święty Mikołaj.
O godzinie 9:00 na wspólne kolędowanie zaprosiły Mikołaja dzieci z klas I-III. Pod czujnym okiem wychowawczyń dzieci klasami zaśpiewały Mikołajowi kolędy. Na koniec aby zdobyć przychylność gościa wszyscy razem zaśpiewali piękną pastorałkę. Mikołaj był pod wrażeniem śpiewających dzieci i hojnie obdarował je cukierkami.
Na godzinę 11:00 Mikołaj zaproszony był na przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów Szkoły Podstawowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Ojciec Proboszcz, Przewodniczący Rady Miasta Helu – Edward Mrozik, Sekretarz Miasta Helu – Marek Dykta, przedstawicielka MOPS - Katarzyna Bojarska. Uczniowie klas IV-VI napracowali się podczas przygotowania przedstawienia. W realizacji programu artystycznego wzięli również uczniowie klas gimnazjalnych a nawet rodzice grający na instrumentach. Wszyscy goście byli oczarowani występami uczniów. Przedstawienie było udane i każdy wyszedł ze szkoły w dobrym nastroju Na sam koniec soliści wykonali piosenkę ze specjalną dedykacją dla Świętego Mikołaja. I tym razem Mikołaj obdarował wszystkich uczniów i członków zespołu słodyczami. Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku również przyjedzie na wspólne kolędowanie.